Vzácni hostia v našom cirkevnom zbore

Včera pred polnocou sme v Zborovom dome v Soli ubytovali prvých hostí. Je to skupina 11 dobrovoľníkov z Nemecka, 2 ženy a 9 mužov. Prišli k nám z rôznych miest, z Brém, Berlína, Holzminden, Paderbornu.  Dnes na obed odchádzajú na hranice, aby ponúkli odvoz tým ľuďom, ktorí to budú potrebovať. Sú ochotní odviezť ich kdekoľvek, nielen do Nemecka, napr. aj do Poľska a postarať sa o nich.
Najmladšia členka výpravy pochádza z Ukrajiny, ale niekoľko rokov študuje v Nemecku. Chce pomôcť aspoň takýmto spôsobom svojim rodákom a byť nápomocná aj po jazykovej stránke, keďže ovláda ukrajinčinu.
Sú to veľmi milí a ochotní ľudia, ktorí sa rozhodli takto pomôcť na úkor svojho času, práce a rodiny.
Sme vďační Pánu Bohu za to, že sme im mohli poskytnúť nocľah na  aspoň na jednu noc a raňajky.
Prajeme im Božie požehnanie na ďalšej ceste.